Türk Kızlayı Ankara Şubesi, Çocuk Koruma Merkezimiz, Toplum Merkezleri ve Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte “Türkiye’yi Tanıyorum” isimli yeni bir projeye imza atıyor.

Proje ile Ankara, Gaziantep, Adana, Mersin, Konya, İzmir, Bursa, Kilis, Hatay, Şanlıurfa illerimizden, yaşadığı şehrin dışına hiç çıkmamış Türk ve yabancı uyruklu çocukların farklı şehirlere yapacakları ziyaretler aracılığıyla Türkiye’yi tanımalarını ve özellikle savaş mağduru çocukların Türk akranları ile kaynaşmalarını hedefliyor.

Türk Kızılayı Ankara Şubesi Çocuk Koruma Merkezi ve Yunus Emre Enstitüsü ile iş birliğinde gerçekleştirilecek olan “Türkiye’yi Tanıyorum” projesi; İstanbul, Bursa, Nevşehir ve Ankara’yı kapsayan kültürel bir program içeriyor.

Türk çocukları ile yabancı uyruklu çocuklar arasındaki sosyal uyumu sağlamak, Türkçe pratik yapma imkânı sunmak ve ziyaret edilen şehirlerin tarihî ve turistik mekânları aracılığıyla kültürümüzün yerinde tanınmasını sağlama amacı taşıyan etkinliğe, Türkiye’nin 9 farklı şehrinden 14-18 yaş aralığında 31 Türk, 53 Suriyeli, 5 Iraklı ve 2 Filistinli olmak üzere toplam 91 çocuk katılacak.

1 Temmuz Pazar günü başlayacak olan program, 10 Temmuz Salı günü Ankara’da yapılacak kapanış programı ile sona erecek.

sosyal medya için

Bir yant bırakın

You must be logged in to post a comment.