Bağış
2016 Kurban Bağışı

Ankara Şubesi Ulucanlar Aşocağı Küçükbaş Kurban Bağışı

Türk Kızılayı Ankara Şubesi’ne ait bulunan Ulucanlar Aşocağımız vekalet usulü küçükbaş kurban kesimine 2019 yılında da devam etmektedir. Yapacak olduğunuz Kurban Bağışı , Kızılay ile emin ellerde.

2019 yılı kurban bedellerimiz 850.00 TL olup kurban kesimlerimiz İstanbul Yolu 23 km de Susuz Köyü Beşkardeşler mezbahasında gerçekleştirilecektir.

Kurban etlerinden Aşocağı ihtiyacı ayrıldıktan sonra kalanının tamamı Kurban Bayramı süresince ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Kurbanlıklarınız Aşocağı için canlı kesilecektir…

Kurban etlerinden hiç kavurma yapılmayacak tamamı değerlendirilecektir.

Bu güne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve güven sayesinde  toplumsal dayanışmaya verdiğiniz destek ve yoksul yüreklere yaşattığınız bayram sevinci için teşekkürlerimizi sunarız.

Seçimi temizle
Açıklama
Reviews (0)
 • Ürün Açıklaması

  Değerli Kızılay Dostumuz;

  Bir sene aradan sonra yeniden bu iyilik kervanında bir araya geldiğimiz için çok mutluyuz.

  Türk Kızılay Ankara Şube olarak, geçmişten günümüze iyilik ve yardımseverlik hareketi olarak yol aldığımız Kızılay bünyesinde sizlerden aldığımız güven ve destekle gönüller fethetmekteyiz.

  İnsanlığı ve toplumu ayakta tutan en büyük iyilik, yardıma muhtaç olanın yanında olmaktır. Bizler aracı ve sizler yardım eli olarak nice yüzleri güldürüyoruz. Ne mutlu birlikte yarına yürüdüğümüz için.

  Aş ocağımız 100 yıldır sizlerden aldığı bağışlarla varlığını sürdürmekte ve on binlerin sofrasına sıcak yemek ikram etmektedir. 2018 yılı içerisinde aş ocağımıza 475.787 kg kuru gıda, 161.913 kg et (adak ve kurbanlık olmak üzere) 9.645 porsiyon hazır yemek, 61.009 adet ekmek bağışı alınmış ve bu bağışların tamamı yıl içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak hayır duaları alınmıştır. Yardım ve destek amacı ile göstermiş olduğunuz halis niyetleriniz bizi son derece mutlu etmiştir.

  Bizlerle bu yola çıktığınız için gönülden teşekkür ediyor ve nice güzel hayır işlerde bir araya gelmeyi temenni ediyoruz. Allah hayırlarınızı kabul etsin.

  Bu yıl aş ocağımızda kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak küçükbaş kurban fiyatı 850,00 TL, yurtdışı vekaletten kurban kesim bedeli 725,00 TL olarak belirlenmiştir.

  Kesilen kurbanlıkların tamamı Kurban Bayramı süresince ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

  Kuruluşundan günümüze kadar insanlığa hizmet amacıyla çalışan Türk Kızılay’ına duyduğunuz güvene, toplumsal dayanışmaya verdiğiniz öneme ve şefkate muhtaç yüreklerde yaşattığınız bayram sevincine, Derneğimiz ve yardımlarınızdan faydalanan insanlarımız adına, yürekten teşekkür ederiz.

  Dr. Sema YETİŞ

  Şube Başkanı

 • Yorumlar

  Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. Siz Yorum Yapmak ister misiniz?

  İlk yorumlayan siz olun: “Ankara Şubesi Ulucanlar Aşocağı Küçükbaş Kurban Bağışı”

Bağışlarınızı bu sepette topluyoruz.

Bağış Sepeti

Dilediğiniz şekilde bağış yapın.

Bağış Kategorileri

Bağışçı Paneli

Lost password?

View your shopping cart