Bu yıl “Doğanın Gücü-Doğal Afetle” temasıyla düzenlenen Bilim Kahramanları Turnuvası’nın Ankara etabında Kızılay’ın Yıldızları adlı takım “Yükselen Yıldız” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

 Türk Kızılayı Ankara Şubesi “Kızılay’ın Yıldızları” İsmiyle katılan Tandoğan Ortaokulu’nun ve “Robitek” ismiyle katılan Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfının takımlarını lego malzemelerinden, çalışma masalarına kadar tüm ihtiyaçları karşılayarak destekledi.

Hızır Kutusu projesi ile yarışmaya katılan Kızılay’ın Yıldızları grubu olası afetlerde ihtiyaçları en kısa zamanda en kolay şekilde karşılamayı amaç edindiler.

Yarışmada 37 ekipten “Yükselen Yıldızlar” Kategorisinde ipi göğüsleyen “Kızılay’ın Yıldızları” Takımı Oldu. Altındağ bölgesinden yarışmaya katılan Tandoğan İlköğretim Okulu’ndan 7 öğrenci, ilk defa katıldıkları yarışmada bir sonraki etaba geçemeseler de ödül almaktan dolayı mutlu olduklarını, aldıkları ödülün hem kendileri hem de okulları adına çok önemli olduğunu, gelecek yıl yarışmaya daha iyi hazırlanacaklarını dile getirdiler.

Bir yant bırakın

You must be logged in to post a comment.