ETKİNLİĞE ANKARALILAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezi’nin, Uluslararası Göçmenler Günü nedeniyle göç farkındalığının oluşturulması için “Bilinmezlik Tüneli: Gitmek ya da Kalmak” isimli empati çadırı Güvenpark’ta ziyarete açıldı. Dünya’da yerinden edilen çocukların sayısı, karşılaştıkları güçlükler, bir çocuğun göç yolculuğu hikayesi isimli çizgi çalışması ile çocukların çalışmaları sıradaki duygu durumlarının yazılı olduğu panoların sergilendiği çadıra Ankaralıların ilgisi yoğun oldu.

Amaç Vatandaşları Bilgilendirmek
Türk Kızılay Ankara Şubesi’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezi’nin, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü nedeniyle “Bilinmezlik Tüneli: Gitmek ya da Kalmak” isimli empati çadırı Güvenpark’ta ziyarete açıldı. Etkinlik açılışında konuşan Türk Kızılay Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü sebebiyle Kızılay’da empati çadırı hazırlandı. Bugün bunun açılışını yapmak için buradayız. Ankara şubeye bağlı Çocuk Koruma Merkezi tarafından düzenlenen bu etkinlikte amaç vatandaşları bu konuda bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak. İki gün devam edecek etkinlik süresince çadırımız sürekli açık kalacak. Vatandaşımıza aynı zamanda ikramlar yapılacak. Yetkili arkadaşlarımız konu hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirecek” dedi.
Ankaralılar Yoğun İlgi Gösterdi
Ankaralılar yoğun ilgi gösterdiği empati çadırında, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü sebebiyle Ankaralılarda göç farkındalığının oluşturulması ve Çocuk Koruma Merkezi yararlanıcısı çocukların yaptığı çalışmaların görünürlüğünün sağlanması amaçlanıyor.  “Bilinmezlik Tüneli: Gitmek ya da Kalmak” isimli empati çadır etkinliğinde göç ile ilgili çeşitli konularda bilgilendirmeler yapılıyor. Dünya’da yerinden edilen çocukların sayısı, karşılaştıkları güçlüklere ilişkin bilgilendirme panoları bulunuyor. Kişilik haklarının zarar görmemesi için ismi ve yaş bilgisi değiştirilen bir çocuğun göç yolculuğu hikayesinin çizgi çalışmalar ile resmedildiği panolar da etkinlik çadırında yer aldı. Yine etkinlik çadırında, ülkemizde doğru bilinen yanlışlara ilişkin interaktif bir bölüm de bulunuyor. Çadırda son olarak Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezi yararlanıcısı çocukların yaptığı çalışmalar, çocukların çalışmaları sıradaki duygu durumları panolarda sergileniyor.IMG_8792 IMG_8793 IMG_8795 IMG_8797 IMG_8798 IMG_8801

Bir yant bırakın

You must be logged in to post a comment.