Kızılay Haftası kapsamında, Elmadağ ilçesinde düzenlenen etkinlikte Türk Kızılayı Ankara Şube Kadın Kolları Başkanı Meltem Elmacı, öğrencilere ve öğretmenlere Kızılay’ı anlatan sunum yaptı. Etkinlikte konuşan Elmadağ Kaymakamı Turgay Ünsal da ilçedeki öğrencilere, velilere ve kamu kurumlarında çalışanlara Kızılay’a üye olma çağrısı yaptı.

Öğrencilere Türk Kızılayı’nı Anlatan Sunum Yapıldı

Kızılay Haftası, çeşitli etkinliklerle Türkiye’nin dört bir yanında kutlanıyor. Ankara’nın Elmadağ ilçesinde de Kızılay Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezindeki etkinliğe Kaymakam Turgay Ünsal, eşi Hande Ünsal, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Ercan Ersoy, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Baloğlu, İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte Türk Kızılayı Ankara Şubesi Kadın Kolları Başkanı Meltem Elmacı, geçmişten günümüze Türk Kızılayı’nı anlatan sunum yaptı.

Kaymakam Ünsal’dan Kızılay’a Üye Olalım Çağrısı

Etkinlikte konuşan Kaymakam Turgay Ünsal, Kızılay’a üye olma çağrısı yaptı. Kaymakam Ünsal, “Yıllık 20 TL karşılığında Kızılay’a üye olabiliriz. Biz de Elmadağ’daki kamu kurumlarında çalışanlar olarak 20 TL verip Kızılay’a üye olma kampanyası başlatalım” dedi.

Öğrencilerden Görsel Show

Kızılay haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte öğrencilerden oluşan koro Türk Kızılayı marşını seslendirdi. Bir grup öğrenci de Türk Kızılay’ı anlatan tiyatro gösterisi yaptı. Halk oyunları gösterisinin ardından Kızılay Haftası kapsamında düzenlenen slogan ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri yetkililer tarafından verildi.

Sevgi Bohçalarını Kızılay Görevlilerine Teslim Ettiler
Öğrenciler ve öğretmenleri tarafından hazırlanan sevgi bohçaları da, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Türk Kızılayı Ankara Şube Başkanvekili Ahmet Erdoğan ve Kadın Kolları Başkanı Meltem Elmacı’ya teslim edildi. Kızılay gönüllüleri tarafından hediye edilen kitaplar da kütüphaneye verildi.  Etkinliğin sonunda dereceye giren öğrencilerin eserlerinin bulunduğu sergi gezildi.

Bir yant bırakın

You must be logged in to post a comment.